Z farnosti II

Zlatá svatba manželů Osifových

V neděli 27. září 2015 jsme společně s farní rodinou a příbuznými slavili zlatou svatbu Štefana a Olgy Osifových. Děkujeme za jejich příklad manželské věrnosti a vyprošujeme požehnání, zdraví, sílu a blahaja lita! (Další obrázky ve fotoalbu).

Farní rodina,
o. Antonín

p9270993.jpg

pc180411.jpg

Vánoce 2014
... Chci, aby rty, které jsou čisté, vzývaly Mé Svaté Jméno, zvláště v těchto dnech, kdy Mé Svaté Jméno bude znevažováno a zcela bezvýznamné, když mnozí slaví Mé Narození bez úcty a chvály. Všichni litujte a soustřeďte se na Mě. A modlete se, aby vina této generace nebyla příčinou vaší zkázy. Jinak Můj Otec donucen svým hněvem zvolá: Dost! A Jeho planoucí hněv zaplaví mnohé národy a svět se rozpadne. Šťastný člověk, který Mě nyní slyší a očistí se. Já ho podpořím... http://www.tlig.org/cs/messages/1093/

Christós raždájetsja! Slavite Jehó!
Radost Boží pokoj a naději do roku 2015!
o. Antonín Hořák

30.11.2014: Otevření kostela sv. Marka po generální opravě:

2013-03-22-13.00.25.jpg

PASCHA 2013

Christós voskrese!  Voistinu voskrese!

Všem farníkům Řeckokatolické farnosti v Karviné, všem návštěvníkům těchto stránek přeji a vyprošuji radost víry ve vzkříšeného Ježíše Krista. Smrtí smrt překonal a jsoucím ve hrobech život daroval.

S radostí o. Antonín Hořák, o. Vojtěch Mičan

(Ježíš Kristus s křížem, znamením spásy pravou rukou pozvedá  z pekla Adama, za Adamem stojí Eva a Abel. Vpravo dva králové David a Šalomoun a jeden ze starozákonních proroků)

2012-12-17-14.13.17.jpg

VÁNOCE 2012

Christós raždájetsja!
Slavite Jehó!

Pokoj, radost, láska přicházejí. Ne skrze množství jídla, dárků, pořadů v televizi…
Ať na Vás, návštěvníci těchto stránek a vaše blízké spočinou božské dary milostí, Jeho příchod do srdce Vás rozradostní, upokojí a navždy označí pro Boží království.

Pokoj, radost a zdraví, Boží požehnání do roku 2013!

o. Antonín Hořák  s rodinou

Pohřeb pana Ing. Anreja Kopčaje, CSc z Rychvaldu – 15. 12. 2012

img_2575b.jpg

img_2576b.jpg

img_2583b.jpg

img_2579b.jpg

15. prosince 2012 byl v kostele Husova sboru v Rychvaldě řeckokatolický obřad rozloučení s panem Ing. Andrejem Kopčajem, CSs za hojného  počtu příbuzných, přátel, spolupracovníků, zástupců veřejného života a dalších smutečních hostů.
Přísluší poděkování biskupce Janě Šilerové za zapůjčení kostela pro obřad, (římskokatolický kostel v místě by byl malý), díky zpěvačkám z Karviné, díky pozůstalé rodině za důstojné rozloučení. Víčnaja  jemu  paměť !

Zlatá svatba manželů Malecových

2012-11-25-09.11.40.jpg

2012-11-25-09.10.38.jpg

V neděli 25. listopadu 2012 byla sloužena sv. liturgie Jana Zlatoústého jako poděkování za 50 roků manželství Júlie a Františka Malecových. Bylo oběma požehnáno (manželu Františkovi pro nemoc na dálku). O. Antonín i farníci s nimi děkují za slzy radostí i bolestí, úspěchy i kříže a chválí Pána. Vyprošují Jeho požehnání do dalších let a věčnou blaženost jednou v nebi.
Slava Tebí Hóspodi, slava Tebí!
Mnohaja i blahaja lita, vozdravije, spasenije!